• Bize Ulaşmak için:

  DÜŞEVİ ÇOCUKLARIN KİTAPÇISI
  Göktürk, İstanbul cd. Kartal sk.
  Başaran Plaza giriş kat, Kemerburgaz
  Tel: 0212 322 92 12
  dusevikitapevi@gmail.com

 • Yazılarımızdan haberdar olmak için tıklayın!

  Join 775 other followers

 • DÜŞEVİ’NDE CUMARTESİ ATÖLYELERİ

  GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ (6-12 yaş)
  12:30- 13:30
  "Geri dönüşüm, doğaya olan borcumuzdur" dedik ve atık malzemeleri kullanarak çeşitli aksesuarlar, yenilikler yaratmaya başladık. Gelin, siz de bu zevke ortak olun.

  DENEY ATÖLYESİ (5-10 yaş)
  14:00- 15:00
  Birbirinden keyifli fizik ve kimya deneyleri yapıp, eğlenirken öğrenmek isteyenleri bekliyoruz...

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • Düşevi’nde “Miniminilere Sanat” ve İngilizce Sanat Atölyesi (3-8 yaş)

  Miniminilere Sanat Atölyesi:
  Her Salı 10:30- 11:30 arası
  2-3 yaş grubu için çeşitli sanat aktiviteleri yaptığımız atölyemiz, oldukça renkli geçiyor...

  İngilizce Sanat Atölyesi: Hem çeşitli sanat aktiviteleri yapalım, hem de bunları yaparken İngilizce konuşalım derseniz, buyrun bu atölyeye:

  3-5 yaş arası : Her Cuma 16:30- 17:30

  6-8 yaş arası: Her Cuma 17:30- 18:30

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • DÜŞEVİ’ne gelemiyor musunuz? Olsun artık KİPİTAP’tan da ürünlerimizin siparişini verebilirsiniz :)

  Artık DÜŞEVİ'mizde yeni bir misafirimiz var; KİPİ.
  Bilenler bilir, kendisi KİPİTAP'ın sevimli maskotudur ve biz dahil tüm çocuk kitabı severler tarafından da pek sevilir. İşte KİPİ artık DÜŞEVİ'mizin daimi misafiri. Bundan sonra DÜŞEVİ'ne gelemediğinizde, KİPİTAP'tan da sipariş verebilirsiniz. DÜŞEVİ'nin sıcaklığını, ürün çeşitliliğini KİPİTAP'ta da bulacağınızdan eminiz :)
  www.kipitap.com bir tık yakınınızda ;)

 • Tweet

  Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

 • RSS Bir dolap kitap

 • Bu sayfada yer alanlar

 • RSS Kitaplarınızı en güzel değerlendirme şekli

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
 • Advertisements

Yaşasın yaz bitti

Heyooo okullar açıldı!!

Biliyorum birçoğunuza bu çığlık tuhaf geliyor, ama Göktürk gibi yazları “hayalet kasaba”ya dönen bir yerde oturuyorsanız, gerçekten de okulların açılmasından mutlu oluyorsunuz. İnsan çocuk kitapçısı açar da, çocuk yüzü özler mi? Özleeeeeerrrrr, hele de yaz aylarında Göktürk’te…

Koca yaz geçti, ama rehavet bizi de vurmuş olmalı ki, blogculuğun yüz karası olarak (!) bir türlü düzenli yazım tarzına adapte olamadık, elimiz klavyeden düşmemiş olsa da, iki satır yazmaktan öteye gidemedik. Neyse “güç olmasın da, geç olsun” diyelim, bundan sonra açığı kapatırız artık 🙂

Eylül ayı bizim için hızlı başladı. Özlediğimiz çocuk seslerine kavuştu nihayet Düşevi’miz. İşin en keyifli tarafı, atölyelerimiz tam gaz devam ediyor. En sevdiğimiz “miniminiler” için başladığımız 2-3 yaş için sanat atölyemiz. O yumuk ellerin yaptığı çalışmaları, boyamalarını görseniz, eminiz siz de bayılırdınız.

Onun dışında bu sezon yeni bir atölyemiz daha oldu; “Geri Dönüşüm Atölyesi”. “Geri dönüşüm, doğaya borcumuzdur” sloganıyla yola çıktığımız atölyemizin ilgi görmesi bizi de çok mutlu etti. Amerika’da “from trash to treasure” yani “çöpten hazineye” dönüşüm olarak yapılan bu tür çalışmaları Düşevi’mize taşımanın keyfine doyulmuyor. İlk dersimizde boş süt ve meyve suyu kutularından cüzdan yaptık; evimizde herzaman kullandığımız atık malzemelerin çöpe gideceğine faydalı bir ürün olarak hayatımızda yeniden yer almasının tadını çıkarttık.

Yeni bir haber de, bayılarak Düşevi’mize dahil ettiğimiz 4M firmasının burada 2 haftada bir yapacağı Sanat ve Bilim Atölyeleri. Bu hafta ilk atölyemizi yaptık ve çok keyif aldık. Bir grup kilden blokları kazarak içine saklanmış dinozorları bulurken, diğer grup da tahta kaşıklardan kukla yaptı. Hatta her iki grupta da yer almak isteyen minikler de çıktı aralarından. 2 hafta sonra ki atölyeyi dört gözle bekliyoruz. Belki ilgi yoğun olursa, her hafta bile yaparız bu çalışmayı, kimbilir 😉

Düşevi’nde sadece atölyeler yok tabii ki… Bunun dışında bol bol kitap, kutu oyunu, yapbozlar, hatta yağmurların başladığı bugünlerde yağmurun tadını eğlenceli bir şekilde çıkartmak için Kidorable yağmurluk-bot-şemsiye-çanta takımları da var:

En iyisi siz Düşevi’ne uğramadan geçmeyin 😉

Advertisements
Leave a comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: