• Bize Ulaşmak için:

  DÜŞEVİ ÇOCUKLARIN KİTAPÇISI
  Göktürk, İstanbul cd. Kartal sk.
  Başaran Plaza giriş kat, Kemerburgaz
  Tel: 0212 322 92 12
  dusevikitapevi@gmail.com

 • Yazılarımızdan haberdar olmak için tıklayın!

  Join 775 other followers

 • DÜŞEVİ’NDE CUMARTESİ ATÖLYELERİ

  GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ (6-12 yaş)
  12:30- 13:30
  "Geri dönüşüm, doğaya olan borcumuzdur" dedik ve atık malzemeleri kullanarak çeşitli aksesuarlar, yenilikler yaratmaya başladık. Gelin, siz de bu zevke ortak olun.

  DENEY ATÖLYESİ (5-10 yaş)
  14:00- 15:00
  Birbirinden keyifli fizik ve kimya deneyleri yapıp, eğlenirken öğrenmek isteyenleri bekliyoruz...

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • Düşevi’nde “Miniminilere Sanat” ve İngilizce Sanat Atölyesi (3-8 yaş)

  Miniminilere Sanat Atölyesi:
  Her Salı 10:30- 11:30 arası
  2-3 yaş grubu için çeşitli sanat aktiviteleri yaptığımız atölyemiz, oldukça renkli geçiyor...

  İngilizce Sanat Atölyesi: Hem çeşitli sanat aktiviteleri yapalım, hem de bunları yaparken İngilizce konuşalım derseniz, buyrun bu atölyeye:

  3-5 yaş arası : Her Cuma 16:30- 17:30

  6-8 yaş arası: Her Cuma 17:30- 18:30

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • DÜŞEVİ’ne gelemiyor musunuz? Olsun artık KİPİTAP’tan da ürünlerimizin siparişini verebilirsiniz :)

  Artık DÜŞEVİ'mizde yeni bir misafirimiz var; KİPİ.
  Bilenler bilir, kendisi KİPİTAP'ın sevimli maskotudur ve biz dahil tüm çocuk kitabı severler tarafından da pek sevilir. İşte KİPİ artık DÜŞEVİ'mizin daimi misafiri. Bundan sonra DÜŞEVİ'ne gelemediğinizde, KİPİTAP'tan da sipariş verebilirsiniz. DÜŞEVİ'nin sıcaklığını, ürün çeşitliliğini KİPİTAP'ta da bulacağınızdan eminiz :)
  www.kipitap.com bir tık yakınınızda ;)

 • Tweet

 • RSS Bir dolap kitap

 • Bu sayfada yer alanlar

 • RSS Kitaplarınızı en güzel değerlendirme şekli

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
 • Advertisements

OYUNLU KİTAP ANATOMİSİ ATÖLYESİ

İnsan yaratıcı oldukça, üretebildikçe yaşlanmıyor, bu kesin! Bizim dolap kapakları da bu konuda bir harikalar, bıkıp usanmadan her sabah yaptıkları yorumlarla üyelerine ne kadar üretken olduklarını her fırsatta gösteriyorlar. Bu sefer yine kitapla ilgili, ama hem çok farklı, hem de çok keyifli bir atölyeye imza atıyorlar, hem de DÜŞEVİ’mizde!

Atölyenin ismi “Oyunlu Kitap Anatomisi”. Tam da ismine layık bir etkinlik olmuş. Şöyle ki bu atölyede ana fikir, okuyan, okumayı bir şekilde hayatına katmayı başarmış ya da bu konuda potansiyeli olan (henüz farkedememiş de olsa!) çocuklarla kitap üzerine çalışmak. Bu ne demek derseniz; bir kitap seçerken nelere baktığımız, bir kitabın üretim süreçleri (özellikle de yazar ve editör kimdir, çizer nasıl çalışır gibi sorularla) kitabın üzerinde konuşmak. Ama bunu kuru kuruya bir sohbet sanmayın sakın! Bu atölyede birsürü de oyun var; Öykü Sporu, Sessiz Kapak, Kitap Orkestrası gibi… Yaklaşık 1 saat süren bu atölye sonrası çocuğunuzun kitaplara yaklaşımının ve bir kitabı okurkenki farkındalığının nasıl değişim göstereceğine siz bile şaşırabilirsiniz. Yaş aralığını 8-12 olarak belirlemişler, ancak bence benim gibi meraklı 12+’ların çaktırmadan etkinliğe katılabileceği gizli yollar biliyorum 😉

Bu etkinliği daha da keyifli kılacak birkaç haberimiz daha var; açılalı iki yıl olmasına rağmen, hala bir türlü yapamadığımız açılış partisini de aynı güne denk getirdik. Bize o gün destek olmaya gönüllü olan sevgili Işık www.duydoy.com olarak, birbirinden lezzetli, hafif ve sağlıklı yiyeceklerle DÜŞEVİ’mize gelen misafirlerimizi (ve tabii ki bizi!) doyuracak.

Bu hafta sonu beşi biyerde bir haftasonu oluyor gibi, çünküüüü anneler günü yaklaşıyor! Bu özel güne de hazırlık yapmak amacıyla, “Tasarım Atölye”miz annesine tamamen kendi eseri olan bir hediye vermek isteyen yaratıcı miniklere göre olacak. Yaratıcı çocuklarımız gelirken annelerinin artık kullanmadıkları bir t shirtünü de getirirlerse, atölye sonrası annelerin ayıla bayıla kullanacakları bir tasarım yapacaklar. Ya da isterlerse de kendi tasarımları aksesuarlar (çanta, cüzdan, yaka iğnesi, vs.) yapabilirler tabii. Çeşitli kumaş ve aksesuarlarla dilediklerini tasarlayabildikleri bir atölye çalışmasına bekliyoruz. Ne tercih ederlerse etsinler, hocamızın portatif dikiş makinasında diktiği tasarımlarını yanlarında alıp götürebilecekler ve annelerine hoş bir sürpriz olacaktır.

Yani şimdiden dolu dolu bir haftasonuna merhaba diyoruz!

Advertisements
Leave a comment

2 Comments

 1. Tulin Kozikoglu

   /  May 1, 2012

  Oyunlu kitap anatomisi hangi gun ve saatte? Kizimi getirmeyi cok isterim:)

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: