• Bize Ulaşmak için:

  DÜŞEVİ ÇOCUKLARIN KİTAPÇISI
  Göktürk, İstanbul cd. Kartal sk.
  Başaran Plaza giriş kat, Kemerburgaz
  Tel: 0212 322 92 12
  dusevikitapevi@gmail.com

 • Yazılarımızdan haberdar olmak için tıklayın!

  Join 775 other followers

 • DÜŞEVİ’NDE CUMARTESİ ATÖLYELERİ

  GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ (6-12 yaş)
  12:30- 13:30
  "Geri dönüşüm, doğaya olan borcumuzdur" dedik ve atık malzemeleri kullanarak çeşitli aksesuarlar, yenilikler yaratmaya başladık. Gelin, siz de bu zevke ortak olun.

  DENEY ATÖLYESİ (5-10 yaş)
  14:00- 15:00
  Birbirinden keyifli fizik ve kimya deneyleri yapıp, eğlenirken öğrenmek isteyenleri bekliyoruz...

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • Düşevi’nde “Miniminilere Sanat” ve İngilizce Sanat Atölyesi (3-8 yaş)

  Miniminilere Sanat Atölyesi:
  Her Salı 10:30- 11:30 arası
  2-3 yaş grubu için çeşitli sanat aktiviteleri yaptığımız atölyemiz, oldukça renkli geçiyor...

  İngilizce Sanat Atölyesi: Hem çeşitli sanat aktiviteleri yapalım, hem de bunları yaparken İngilizce konuşalım derseniz, buyrun bu atölyeye:

  3-5 yaş arası : Her Cuma 16:30- 17:30

  6-8 yaş arası: Her Cuma 17:30- 18:30

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • DÜŞEVİ’ne gelemiyor musunuz? Olsun artık KİPİTAP’tan da ürünlerimizin siparişini verebilirsiniz :)

  Artık DÜŞEVİ'mizde yeni bir misafirimiz var; KİPİ.
  Bilenler bilir, kendisi KİPİTAP'ın sevimli maskotudur ve biz dahil tüm çocuk kitabı severler tarafından da pek sevilir. İşte KİPİ artık DÜŞEVİ'mizin daimi misafiri. Bundan sonra DÜŞEVİ'ne gelemediğinizde, KİPİTAP'tan da sipariş verebilirsiniz. DÜŞEVİ'nin sıcaklığını, ürün çeşitliliğini KİPİTAP'ta da bulacağınızdan eminiz :)
  www.kipitap.com bir tık yakınınızda ;)

 • Tweet

 • RSS Bir dolap kitap

 • Bu sayfada yer alanlar

 • RSS Kitaplarınızı en güzel değerlendirme şekli

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
 • Advertisements

Yılın ilk yazısı böyle olmayacaktı ama…

Yılın ilk yazısını, rengarenk çekiliş fotoğraflarıyla süsleyerek yazacaktım. Gelen bir dünya çocuğun çekiliş sırasındaki heyecanlarını, sonrasında kendilerine çıkmasa da, özene bezene hazırladığım minik hediyelerini açtıklarındaki mutluluğu, sonrasında burada oynamalarını, çekişmelerini, yaşanan eğlenceli zamanı anlatacaktım.
Artık müşteriden öte olan, sıcak gülüşüyle DÜŞEVİ’ne geldiğinde içimizi ısıtan Didem hn beni kırmayıp kitap okuma etkinliğini yapmaya gönüllü olduğundan, o kitap okurken ben de gelen anne babalarla sohbet edebilecektim. Hatta eşimle duyurmadığım bir süpriz de hazırlamıştık. O da gitarını alıp gelecekti, okuma sonrası çocuklarla müzikli bir sohbet yapacaktı. Günlerdir evde buranın müdavimi olan çocukların isimleriyle kafiyeli olan minik parçalar çalışıyordu. Herşey çok güzel olacaktı, çooook…

Derken gelen çocuk sayısının tahminimin üzerinde olacağını farkettim ve dün sabah minik hediyeler almak için çıktım. Planım öğleden sonra işimi bitirip, çekilişe ve sonrasındaki etkinliklere katılmak isteyen kızımı da okuldan alıp 5’den sonra buraya gelmekti. Nasılsa artık gözüm arkada kalmadan burayı emanet edebileceğim sevgili yardımcımız Gamze vardı. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı ve herşeyi tamamlayıp kızımı okuldan almak için arabaya gittiğimizde anahtarı bagajda unutup kapatınca, arabanın kilitli kapıları önünde çaresiz kalakaldık! Yol yardımının gelmesi, kızımın okuldan alınmasının organizasyonu derken, eve gelişimiz 7’yi bulduğundan DÜŞEVİ’ndeki çekilişe katılamadık. En çok üzüldüğüm de çekiliş için gelen miniklerin hediyelerin yetersizliğinden dolayı üzüldüklerini, hatta ağlayan olduğunu duymak oldu.

Yine de her türlü aksaklığa rağmen, katılımın yüksek olduğu bu organizasyonu tüm acemiliğine rağmen alnının akıyla halleden sevgili yardımcımız Gamze’ye, kitap okumak için gelen, ama onun yanısıra çekilişin her aşamasına yardım eden sevgili Didem hn’a ve tabii ki güleryüzünü ve anlayışını bizden esirgemeyen sevgili DÜŞEVİ dostlarına yürek dolusu teşekkürler.

O heyecanlı koşturmada çekilişe dahil edilmesi unutulan EDU KIDS İngilizce Flashcard’lar, sonradan eklendiği için çekilişe yetişemeyen 1 ad daha 4M Bilim seti ve eklenecek dahasıyla, ilk fırsatta benzer bir çekiliş daha yapacağımızı, ama bu sefer tam kadro burada olmaya niyetli olduğumuzu duyurmak isteriz.

Yeni yılda da şansınız bol olsun, kahkahalarınız ve kitaplarınız hep yanıbaşınızda olsun 🙂

Advertisements
Leave a comment

1 Comment

 1. Biranda

   /  January 4, 2012

  Sağlığınıza birşey olmasın…herkesin anlayış göstereceğine eminim.

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: