• Bize Ulaşmak için:

  DÜŞEVİ ÇOCUKLARIN KİTAPÇISI
  Göktürk, İstanbul cd. Kartal sk.
  Başaran Plaza giriş kat, Kemerburgaz
  Tel: 0212 322 92 12
  dusevikitapevi@gmail.com

 • Yazılarımızdan haberdar olmak için tıklayın!

  Join 775 other followers

 • DÜŞEVİ’NDE CUMARTESİ ATÖLYELERİ

  GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ (6-12 yaş)
  12:30- 13:30
  "Geri dönüşüm, doğaya olan borcumuzdur" dedik ve atık malzemeleri kullanarak çeşitli aksesuarlar, yenilikler yaratmaya başladık. Gelin, siz de bu zevke ortak olun.

  DENEY ATÖLYESİ (5-10 yaş)
  14:00- 15:00
  Birbirinden keyifli fizik ve kimya deneyleri yapıp, eğlenirken öğrenmek isteyenleri bekliyoruz...

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • Düşevi’nde “Miniminilere Sanat” ve İngilizce Sanat Atölyesi (3-8 yaş)

  Miniminilere Sanat Atölyesi:
  Her Salı 10:30- 11:30 arası
  2-3 yaş grubu için çeşitli sanat aktiviteleri yaptığımız atölyemiz, oldukça renkli geçiyor...

  İngilizce Sanat Atölyesi: Hem çeşitli sanat aktiviteleri yapalım, hem de bunları yaparken İngilizce konuşalım derseniz, buyrun bu atölyeye:

  3-5 yaş arası : Her Cuma 16:30- 17:30

  6-8 yaş arası: Her Cuma 17:30- 18:30

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • DÜŞEVİ’ne gelemiyor musunuz? Olsun artık KİPİTAP’tan da ürünlerimizin siparişini verebilirsiniz :)

  Artık DÜŞEVİ'mizde yeni bir misafirimiz var; KİPİ.
  Bilenler bilir, kendisi KİPİTAP'ın sevimli maskotudur ve biz dahil tüm çocuk kitabı severler tarafından da pek sevilir. İşte KİPİ artık DÜŞEVİ'mizin daimi misafiri. Bundan sonra DÜŞEVİ'ne gelemediğinizde, KİPİTAP'tan da sipariş verebilirsiniz. DÜŞEVİ'nin sıcaklığını, ürün çeşitliliğini KİPİTAP'ta da bulacağınızdan eminiz :)
  www.kipitap.com bir tık yakınınızda ;)

 • Tweet

 • RSS Bir dolap kitap

 • Bu sayfada yer alanlar

 • RSS Kitaplarınızı en güzel değerlendirme şekli

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
 • Advertisements

YAŞASIN KİTAP FUARI BAŞLADI!!

İstanbul kitap fuarı başladı!! Böyle kuru kuru yazınca, içimdeki coşkuyu yansıtmıyor yazı ne yazık ki… Oysa ben pankartlar açıp, yerimde hoplayıp zıplayıp, bağıra çağıra ilan etmek istiyorum: KİTAP FUARI BAŞLADI!! Öyle bir heyecan sarıyor içimi “kitap fuarı” denince. Aklıma üniversitedeki yıllarımızda Ankara’lı olarak, İstanbul’daki kitap fuarlarına gıpta ettiğimiz, haftasonu atlayıp yataklı trene, günü birlik kitap fuarı için gelişimiz, sonra da harçlıklarımızın son kuruşuna kadar harcayarak aldığımız kitapları sırt çantasına tıkıştırarak geri dönüşümüz geliyor. O zamanlar Beyoğlu Tüyap’ta olan, girişi bir dert, çıkışı bir dert, içerde havasızlıktan boğulmazsan şanslı olduğun, standlara bakarken yürüyen insan seliyle beraber istem dışı olarak yandaki standa sürüklendiğimiz kitap fuarları. Seneler sonra denk getirip haftaiçi gidebildiğimde tadını çıkarta çıkarta dolaşabildiğim, hatta söyleşilere katılabildiğim biricik kitap fuarları. (Yaşlanıyor muyum ne? Ne zamandır, bizim zamanımızda diye başlayan cümleler kurmaya başladığımı farkediyorum 🙂

Dün, bu sefer ailecek kitap fuarına gittik. Bir önceki gece heyecandan yerimde duramayışıma anlam veremeyen sevgili eşim ve DÜŞEVİ sayesinde zaten kitaba doymuş kızımla beraber. Nehir ilk defa bu kadar büyük bir fuara gittiğinden, giriş yaptığımız ve enfes eserlerin olduğu sanat kısmını “çocuk kitaplarına gidelim” diye bizi çekiştirerek geçirdi. Oysa o bölüm için bile saatler harcanabilir… Pazar günü insanlar geç kalkar, geç gelir, pazar sakin geçer düşüncesinden yola çıkarak, açılıştan hemen sonra girmiş olsak da, birkaç saat sonra feci yanıldığımızı anladık. Bizim favori bölümümüz olan çocuk kitaplarının toplandığı 2. ve 3. hall’ler öğleden sonra adım atılamayacak hale gelmişti. Nehir her durduğumuz standdan kendine kitap seçti, böylece biriktirdiği parasını kitaplara yatırmış oldu (annesi çocuk kitapçısı olan bir çocuğun gidip yine kitaba yatırım yapması da ayrı bir güzellik olsa gerek!) Harçlığını tüketince de yorulduğunu bahane edip gitmek istedi. Bense kendimi kaybedip, tanıdığım, tanımadığım ve tanıyıp da çalışmadığım her türlü yayınevine gitmek isteyip, Nehir tarafından çekiştirildiğimden, saatler sonra kendimi hiçbiryere gidememiş gibi hissederek fuardan ayrıldım. Günün tek sakin bölümü ise, bizim dolapla keyifli bir sohbet yapma imkanı bulmamız oldu (bir kutu dondurma ve kitapla kızım yarım saat kadar etkisiz hale getirilebiliyor) Neyse ki yarın da fuarda olacağım ve bu sefer eteğimden çekiştiren bir küçük kitap kurdu olmadan tüm gün uzuuun uzuuun kitaplar arasında dolaşabileceğim. Tanıdığım yayınevlerine gidip, yeni çıkan kitapların izini sürmek, birbirimizin sadece sesini duyduğumuz, mailler sayesinde ahbap olduğumuz yayınevi temsilcilerinin yüzünü görmek, iki satır ayaküstü sohbet etmek kadar, tanımadığım yeni yayınevleri, yeni kitaplar keşfetmek de bir o kadar keyifli olacak. Düşevi’nin raflarında yer kalmamış olsa da, hala birbirinden güzel kitapları gördükçe o eksiklik duygusundan sıyıramıyorum kendimi. Sanırım sevdiğim tüm yayınları buraya koymadan tamamlanmış hissedemeyeceğim!!

Hal böyle olunca, yarın DÜŞEVİ kapalı olacak. Gelip de kapıdan dönerseniz şimdiden özür dileriz, ama bilin ki bu sayede pek çok yeni kitapla sizi buluşturabileceğiz. Bizi izlemeye devam edin 🙂

Advertisements
Previous Post
Leave a comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: