• Bize Ulaşmak için:

  DÜŞEVİ ÇOCUKLARIN KİTAPÇISI
  Göktürk, İstanbul cd. Kartal sk.
  Başaran Plaza giriş kat, Kemerburgaz
  Tel: 0212 322 92 12
  dusevikitapevi@gmail.com

 • Yazılarımızdan haberdar olmak için tıklayın!

  Join 775 other followers

 • DÜŞEVİ’NDE CUMARTESİ ATÖLYELERİ

  GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ (6-12 yaş)
  12:30- 13:30
  "Geri dönüşüm, doğaya olan borcumuzdur" dedik ve atık malzemeleri kullanarak çeşitli aksesuarlar, yenilikler yaratmaya başladık. Gelin, siz de bu zevke ortak olun.

  DENEY ATÖLYESİ (5-10 yaş)
  14:00- 15:00
  Birbirinden keyifli fizik ve kimya deneyleri yapıp, eğlenirken öğrenmek isteyenleri bekliyoruz...

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • Düşevi’nde “Miniminilere Sanat” ve İngilizce Sanat Atölyesi (3-8 yaş)

  Miniminilere Sanat Atölyesi:
  Her Salı 10:30- 11:30 arası
  2-3 yaş grubu için çeşitli sanat aktiviteleri yaptığımız atölyemiz, oldukça renkli geçiyor...

  İngilizce Sanat Atölyesi: Hem çeşitli sanat aktiviteleri yapalım, hem de bunları yaparken İngilizce konuşalım derseniz, buyrun bu atölyeye:

  3-5 yaş arası : Her Cuma 16:30- 17:30

  6-8 yaş arası: Her Cuma 17:30- 18:30

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • DÜŞEVİ’ne gelemiyor musunuz? Olsun artık KİPİTAP’tan da ürünlerimizin siparişini verebilirsiniz :)

  Artık DÜŞEVİ'mizde yeni bir misafirimiz var; KİPİ.
  Bilenler bilir, kendisi KİPİTAP'ın sevimli maskotudur ve biz dahil tüm çocuk kitabı severler tarafından da pek sevilir. İşte KİPİ artık DÜŞEVİ'mizin daimi misafiri. Bundan sonra DÜŞEVİ'ne gelemediğinizde, KİPİTAP'tan da sipariş verebilirsiniz. DÜŞEVİ'nin sıcaklığını, ürün çeşitliliğini KİPİTAP'ta da bulacağınızdan eminiz :)
  www.kipitap.com bir tık yakınınızda ;)

 • Tweet

 • RSS Bir dolap kitap

 • Bu sayfada yer alanlar

 • RSS Kitaplarınızı en güzel değerlendirme şekli

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
 • Advertisements

KIRMIZI VIN VINNNN

Pearson Yayınları en sevdiğim yayınevlerinden birisi. Hem kitaplarını, hem de yaklaşımlarını çok seviyorum. Geçen yaz DÜŞEVİ yeni açıldığında Pearson tarafından Türkçe olarak yayınlanmış sadece 20 civarı kitap vardı. Ancak bu kitaplar o kadar keyifli kitaplardı ki, DÜŞEVİ’nin müdavimleri, bu kitapların da müdavimi oldu. Derken son aylarda Pearson atağa geçerek, üstüste yeni kitaplar yayınlamaya başladı. Bunların sonuncuları da geçtiğimiz haftalarda DÜŞEVİ’nin raflarında yerini aldı. Her gelen bir önceki gözde kitabın yerini alıyordu, ancak bu son seri birinciliği uzun bir zaman kimseye kaptırmayacağa benziyor!

Çocuklara kitap sevdirmenin yollarından birisi de kitabı oyuncaklı yapmak. Yani kitap sadece bakılacak, dinlenilecek birşey olmaktan çıkıp aynı zamanda oynanacak da birşey haline dönüşmeli ki çocuk elinden bile bırakmak istemesin. Pearson’ın son çıkardığı iki kitap da tam bu tarz kitaplar: Kırmızı Vın Vın Yarışa Gidiyor ve Mavi Çuf Çuf Sirk Getiriyor.

Kırmızı Vın Vın’da minik kırmızı bir arabanın yarışa katılmak için gereken parayı kazanmak uğruna azimle çalışmasının ve sonra da yarışta birinci olmasının öyküsünü okuyoruz. Ancak kitap sadece bu kadarla sınırlı değil. Öyküye minik kırmızı arabanın kendisi de eşlik ediyor. Nasıl mı? Kitabın her sayfasında bir pist var ve bu pist başlangıçta Vın Vın’ın para kazanmak için kullandığı yol oluyor, en sonunda da yarıştığı pist. En güzel kısmı ise minik kırmızı bir arabacık kitapla beraber sizin oluyor ve mıknatıslı alt yüzeyi sayesinde, kurulduğunda bu pistlerde dönerek hikayeyi canlandırıyor. Çizimleri son derece sevimli olan kitabın çevirisini yapan Gülbin Baltacıoğlu orjinal aslına sadık kalarak kafiyeli bir dille çeviriyi yapmış ki, bu da kitabı daha eğlenceli kılıyor. Özellikle çocukların sevgilisi haline gelen “Cars” filminin başrol oyuncusu Şimşek McQueen’i çağrıştırdığından kitabın ilk bakışta bir albenisi olduğu kesin. Alınca da elinden bırakmadan oynayacakları ve defalarca aynı hikayeyi size okutacaklarından eminiz (ben olsam öyle yapardım en azından!)

Mavi Çuf Çuf Sirk Getiriyor kitabına gelince, bunda da yaşadığı kasabaya bir sirk getirip oradaki çocukları mutlu etmeyi isteyen bir trenin öyküsü anlatılıyor. Bir sirki taşıyabilmek için güçlenmesi gerektiğini bildiğinden, minik tren insanları, yiyecekleri, kütükleri taşıyarak hem onlara yardım eder, hem de kendini sirki taşımaya hazırlar. Ve nihayet son sayfada hayalindeki gibi sirki çocuklara ulaştırır. Aynı Vın Vın gibi, bu kitabın da her sayfasında bir pist ve kitabın içinden çıkan minik mavi bir tren var. Treni kurduğunuzda, sayfadaki mıknatıslı pisti takip ederek öyküyü canlandırıyor ve çocuğunuza kitapla oynayabilme imkanı tanıyor.

Her iki kitabın da anafikri “çalışırsanız istediklerinize ulaşmak hiç de zor değildir”. Benim favorim Vın Vın, bakalım sizin çocuğunuzunki hangisi olacak?

Advertisements
Leave a comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: