• Bize Ulaşmak için:

  DÜŞEVİ ÇOCUKLARIN KİTAPÇISI
  Göktürk, İstanbul cd. Kartal sk.
  Başaran Plaza giriş kat, Kemerburgaz
  Tel: 0212 322 92 12
  dusevikitapevi@gmail.com

 • Yazılarımızdan haberdar olmak için tıklayın!

  Join 775 other followers

 • DÜŞEVİ’NDE CUMARTESİ ATÖLYELERİ

  GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ (6-12 yaş)
  12:30- 13:30
  "Geri dönüşüm, doğaya olan borcumuzdur" dedik ve atık malzemeleri kullanarak çeşitli aksesuarlar, yenilikler yaratmaya başladık. Gelin, siz de bu zevke ortak olun.

  DENEY ATÖLYESİ (5-10 yaş)
  14:00- 15:00
  Birbirinden keyifli fizik ve kimya deneyleri yapıp, eğlenirken öğrenmek isteyenleri bekliyoruz...

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • Düşevi’nde “Miniminilere Sanat” ve İngilizce Sanat Atölyesi (3-8 yaş)

  Miniminilere Sanat Atölyesi:
  Her Salı 10:30- 11:30 arası
  2-3 yaş grubu için çeşitli sanat aktiviteleri yaptığımız atölyemiz, oldukça renkli geçiyor...

  İngilizce Sanat Atölyesi: Hem çeşitli sanat aktiviteleri yapalım, hem de bunları yaparken İngilizce konuşalım derseniz, buyrun bu atölyeye:

  3-5 yaş arası : Her Cuma 16:30- 17:30

  6-8 yaş arası: Her Cuma 17:30- 18:30

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • DÜŞEVİ’ne gelemiyor musunuz? Olsun artık KİPİTAP’tan da ürünlerimizin siparişini verebilirsiniz :)

  Artık DÜŞEVİ'mizde yeni bir misafirimiz var; KİPİ.
  Bilenler bilir, kendisi KİPİTAP'ın sevimli maskotudur ve biz dahil tüm çocuk kitabı severler tarafından da pek sevilir. İşte KİPİ artık DÜŞEVİ'mizin daimi misafiri. Bundan sonra DÜŞEVİ'ne gelemediğinizde, KİPİTAP'tan da sipariş verebilirsiniz. DÜŞEVİ'nin sıcaklığını, ürün çeşitliliğini KİPİTAP'ta da bulacağınızdan eminiz :)
  www.kipitap.com bir tık yakınınızda ;)

 • Tweet

 • RSS Bir dolap kitap

 • Bu sayfada yer alanlar

 • RSS Kitaplarınızı en güzel değerlendirme şekli

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
 • Advertisements

YOKSA LEYLEKLER GETİRMEDİ Mİ BENİ?!

Yaz rehaveti olsa gerek, elim bir türlü klavyeye uzanamadı ne zamandır. Oysa zaman geçiyor, DÜŞEVİ her zamanki gibi cıvıl cıvıl ve rengarenk. Gelen kitaplar, kendin yap setleri, okul öncesi çantalar raflarda yerini alıyor. Yazdan ufak ufak sıyrılmaya çalışıp, uyuşukluğu üzerinden atamaya çalışan kış uykusundan uyanan bir minik ayıcığa benziyor bu haliyle 🙂 Arka taraftaki küpelerimiz esen rüzgarda salınırken, biz de haldır haldır kitap okuyoruz; size tavsiye edebilmek, raflarımızdaki kitapların mümkün olduğunca fazlası hakkında bir fikir edinebilmek için.

Bugün Dinozor Çocuk Yayınları’nın kitapları geldi! Daha önceden gelen ve hızla biten “Ben Nasıl Ben Oldum?” kitabıyla da yeniden kavuştuk böylece. İlk elime geçtiğinde de çok severek, beğenerek okuduğum bu kitabı bir kere daha aynı keyifle okudum. Resimlerine, anlatımın basitliğine ama bir o kadar eğlenceli diline yeniden hayran oldum.

Kitap küçük bir çocuğun diliyle anlatılmış. Sırf bu haliyle bile muadillerinden ayrılıyor. Yine severek okuduğum Sistem Yayıncılık’tan çıkan “Ben Nereden Geldim?” ve Epsilon’dan çıkan “4-6 Yaş Çocuklar İçin Cinsel Bilgiler”  kitapları da espirili bir dille, ama çocuğa hitaben bir yetişkinin ağzından anlatılmışken, bu kitapta bir çocuğun gözünden görüyoruz yaşananları. Bu da anlatımı çok daha sevimli, basit ve keyifli kılıyor.

“Ben nasıl oldum?” sorusu karşısında dut yemiş bülbüle döndüğümüz zamanlar için tam bir can simidi bu kitap. Üstelik sadece nasıl olduğunun cevabını vermekle kalmıyor, anne babanın tanışma hikayeleri, bebek istediklerine karar vermeleri, hamilelik öncesi, hamilelik süreci, bu süreçteki değişimler, annenin ve bebeğin beslenmesi, çoğul gebelik, tüp bebek, evlat edinme ve doğum şekilleri gibi çoğumuzun bu konuyu anlatırken göz ardı ettiğimiz çeşitli konuları da içeriyor. Kızımın bu sorularla bizi didiklemeye başladığı zamanlarda danıştığımız bir pedagog, işin fizyolojik boyutunun yanısıra, mutlaka anne babanın ancak birbirini severek ve isteyerek çocuk sahibi olabileceğinin altını çizmemizi öğütlemişti. Bu kitap tam da bunu yapıyor, istenen bir çocuğun özgüveniyle anlatıyor nasılını. Çizimler ise o kadar sevimli ki, tüm kitap boyunca insanın yüzünden gülümseme eksik olmuyor.

Hani “başıma geldiğinde ne yaparım, ne der, nasıl anlatırım?” gibi endişeleriniz varsa 4 yaş ve üzeri çocuklarınıza bu kitabı rahatlıkla okuyabilirsiniz. Daha detaylı bir anlatım için yine bizim dolaba başvurabilirsiniz 🙂

Advertisements
Leave a comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: