• Bize Ulaşmak için:

  DÜŞEVİ ÇOCUKLARIN KİTAPÇISI
  Göktürk, İstanbul cd. Kartal sk.
  Başaran Plaza giriş kat, Kemerburgaz
  Tel: 0212 322 92 12
  dusevikitapevi@gmail.com

 • Yazılarımızdan haberdar olmak için tıklayın!

  Join 775 other followers

 • DÜŞEVİ’NDE CUMARTESİ ATÖLYELERİ

  GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ (6-12 yaş)
  12:30- 13:30
  "Geri dönüşüm, doğaya olan borcumuzdur" dedik ve atık malzemeleri kullanarak çeşitli aksesuarlar, yenilikler yaratmaya başladık. Gelin, siz de bu zevke ortak olun.

  DENEY ATÖLYESİ (5-10 yaş)
  14:00- 15:00
  Birbirinden keyifli fizik ve kimya deneyleri yapıp, eğlenirken öğrenmek isteyenleri bekliyoruz...

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • Düşevi’nde “Miniminilere Sanat” ve İngilizce Sanat Atölyesi (3-8 yaş)

  Miniminilere Sanat Atölyesi:
  Her Salı 10:30- 11:30 arası
  2-3 yaş grubu için çeşitli sanat aktiviteleri yaptığımız atölyemiz, oldukça renkli geçiyor...

  İngilizce Sanat Atölyesi: Hem çeşitli sanat aktiviteleri yapalım, hem de bunları yaparken İngilizce konuşalım derseniz, buyrun bu atölyeye:

  3-5 yaş arası : Her Cuma 16:30- 17:30

  6-8 yaş arası: Her Cuma 17:30- 18:30

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • DÜŞEVİ’ne gelemiyor musunuz? Olsun artık KİPİTAP’tan da ürünlerimizin siparişini verebilirsiniz :)

  Artık DÜŞEVİ'mizde yeni bir misafirimiz var; KİPİ.
  Bilenler bilir, kendisi KİPİTAP'ın sevimli maskotudur ve biz dahil tüm çocuk kitabı severler tarafından da pek sevilir. İşte KİPİ artık DÜŞEVİ'mizin daimi misafiri. Bundan sonra DÜŞEVİ'ne gelemediğinizde, KİPİTAP'tan da sipariş verebilirsiniz. DÜŞEVİ'nin sıcaklığını, ürün çeşitliliğini KİPİTAP'ta da bulacağınızdan eminiz :)
  www.kipitap.com bir tık yakınınızda ;)

 • Tweet

 • RSS Bir dolap kitap

 • Bu sayfada yer alanlar

 • RSS Kitaplarınızı en güzel değerlendirme şekli

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
 • Advertisements

MUTLULUK DÜŞLERİ

Geceleri gördüğümüz düşler acaba gündüzleri hayatımızı etkiler mi? Çok berbat bir hayatımız bile olsa, geceleri sığındığımız düşlerimiz hayat kaynağımız olabilir mi? Mışıl mışıl uyurken bazen gördüğümüzü bile farketmediğimiz düşlerimiz acaba içinde olamasak da başka bir hayatın ümidini verir mi bize?

Konuya çok felsefi bir açıdan girdiğimin farkındayım, ancak son okuduğum kitap beni bu konuda daha fazla düşünmeye itti. Nasıl mı?

Evgene Travizas ismini ilk defa bir kaç ay önce Altın Kitaplar’dan çıkan üç kitabıyla duymuş, kitapların farklı konularına, ilginç espri anlayışına, yazım tarzına bayılmış, yazarın kriminoloji profesörü olduğuna ise inanamamıştım (öyle ya, insanlar “hafif” ve eğlenceli çocuk kitabı yazıyorlarsa, bu kadar ciddi meslekleri olması mantıklı değildir!!)

Kısa bir zaman önce aynı yazarın Türkçe olarak yine Altın Kitaplar’dan yayınlanan başka kitapları daha raflarımızda yerini aldı. Bunlardan “Büyülü Yastıklar”ı dün elime aldım ve bırakamadım. 9 yaş üzeri için yazılmış kitapta, kötü kalpli bir kral olan Kapgötür’ün ülkesindeki tüm mutluluk kaynaklarını tek tek ortadan kaldırıp halkını son derece mutsuz ve zor koşullar altında yaşamaya mecbur bırakmasını çok keyifli bir dille anlatılmış. Halkın elinde kalan tek şeyin geceleri görmelerine engel olamadıkları düşleri olduğunu anlayınca, buna da bir çare bulmak kralın yanındaki dalkavuklara düşer. 

Yazarın yaratıcılığı kitabın her satırına yansımış. Tabii çevireninin (Ari Çokona) aslına sadık kalıp dilin kendine has kelime oyunlarını bozmadan aynı akıcılığı sağlamasını da takdir etmek gerek. Özellikle kralın yanındaki yardımcılarına bayıldım: Lanson Yılanson, Dankof Oburof, Yağvard Üniversitesi Uygulamalı Dalkavukluk Fakültesini bitirmiş olan Zilius Rezilius! Kralın ve çevresindekilerin halkın elinden mutluluk veren herşeyi almak için harcadıkları çaba gerçekten de takdir edilecek boyutta. Sonunda “rüyalarımız bizi ayakta tutar” gibi bir sonuç çıkartılabilecek bu kitaba biz bayıldık 🙂

Sırada aynı yazarın başka kitapları var, onlar da başka bir yazı konusu!

Advertisements
Leave a comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: