• Bize Ulaşmak için:

  DÜŞEVİ ÇOCUKLARIN KİTAPÇISI
  Göktürk, İstanbul cd. Kartal sk.
  Başaran Plaza giriş kat, Kemerburgaz
  Tel: 0212 322 92 12
  dusevikitapevi@gmail.com

 • Yazılarımızdan haberdar olmak için tıklayın!

  Join 775 other followers

 • DÜŞEVİ’NDE CUMARTESİ ATÖLYELERİ

  GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ (6-12 yaş)
  12:30- 13:30
  "Geri dönüşüm, doğaya olan borcumuzdur" dedik ve atık malzemeleri kullanarak çeşitli aksesuarlar, yenilikler yaratmaya başladık. Gelin, siz de bu zevke ortak olun.

  DENEY ATÖLYESİ (5-10 yaş)
  14:00- 15:00
  Birbirinden keyifli fizik ve kimya deneyleri yapıp, eğlenirken öğrenmek isteyenleri bekliyoruz...

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • Düşevi’nde “Miniminilere Sanat” ve İngilizce Sanat Atölyesi (3-8 yaş)

  Miniminilere Sanat Atölyesi:
  Her Salı 10:30- 11:30 arası
  2-3 yaş grubu için çeşitli sanat aktiviteleri yaptığımız atölyemiz, oldukça renkli geçiyor...

  İngilizce Sanat Atölyesi: Hem çeşitli sanat aktiviteleri yapalım, hem de bunları yaparken İngilizce konuşalım derseniz, buyrun bu atölyeye:

  3-5 yaş arası : Her Cuma 16:30- 17:30

  6-8 yaş arası: Her Cuma 17:30- 18:30

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • DÜŞEVİ’ne gelemiyor musunuz? Olsun artık KİPİTAP’tan da ürünlerimizin siparişini verebilirsiniz :)

  Artık DÜŞEVİ'mizde yeni bir misafirimiz var; KİPİ.
  Bilenler bilir, kendisi KİPİTAP'ın sevimli maskotudur ve biz dahil tüm çocuk kitabı severler tarafından da pek sevilir. İşte KİPİ artık DÜŞEVİ'mizin daimi misafiri. Bundan sonra DÜŞEVİ'ne gelemediğinizde, KİPİTAP'tan da sipariş verebilirsiniz. DÜŞEVİ'nin sıcaklığını, ürün çeşitliliğini KİPİTAP'ta da bulacağınızdan eminiz :)
  www.kipitap.com bir tık yakınınızda ;)

 • Tweet

 • RSS Bir dolap kitap

 • Bu sayfada yer alanlar

 • RSS Kitaplarınızı en güzel değerlendirme şekli

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
 • Advertisements

KALKIYOR, HERKES TRENE BİNSİN!!

İnternetin fazlası dokundu galiba bana ki, bu sayfayı kıyısından köşesinden tamamlayalıberi bir türlü elim klavyeye gitmedi! Zaten yazacak bunca konusu olan ben, son dönemlerde ne yazsam sıkıntısı içinde darlanıp duruyorum. Bir dolap kitapla tanıştığımdan beri kitap yorumu yapmaktan kaçınıyorum, zira bu işi çok hakkını vererek yapan birileri olduğunu bilmek, “acaba yorumlarım vasat kalır mı?” endişesi yaratıyor 🙂
Burayı düzenlemek, yeni birşeyler katmaya çalışmak, eksikleri tespit edip yavaş da olsa tamamlamak da yeterince zaman aldığından, itiraf ediyorum ki yazmak konusunda tembellik etmeme bahane oldu. Ama benim de karşı duramadığım, zayıf bir noktam var : Farklı tasarımı olan çocuk kitapları! Daha önce “Hareketli kitaplar” yazımda da itiraf ettiğim gibi sadece düz yazıdan ibaret olmayan kitaplar beni büyülüyor (eh 40’ına merdiven dayamış ben bu kitaplara ayılıp bayılırken, çocukların tepkisiz kalması mümkün mü?) Son yıllarda Türkçe’ye çevrilmiş kitaplarda da örneklerini görüyoruz, ancak yabancı yayınlarda yaratıcılık o kadar sınırsız ki, insan içten içe “neden bizde de olmasın, neden bunun Türkçe’sini de okumayalım” diye hayıflanıp duruyor. Son yıllarda çeviri kitaplarda görsellik ön planda olanlar da seçiliyor ve Türkçe olarak basılıyor, ama sayıları o kadar az ki… O yüzden de buradaki kaynaklar tükenince mecburen elimizdeki yabancı kaynaklara yöneliyoruz.

Burayı açmadan önce hayallerimizden birisiydi burada raflara İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca kitaplar da koymak. Hani çocuğunuza farklı bir dil öğrenirken o dilde kitap okumak istersiniz de bulamazsınız, taa Beyoğlu’na Robinson Cruiso’ya gidersiniz ya da yurtdışına gittiğinizde bavula toplar kitapları gelirsiniz ya, işte ona alternatif olsun, kendi mahallenizdeki kitapçınızda Türkçe kitapların yanısıra yabancı dildeki çocuk kitaplarını da bulabilesiniz istemiştik. İstedik de olması o kadar kolay değilmiş, bizim de nasılını keşfetmemiz epey vakit ve bir o kadar da nakit (!) aldı! Şimdilik sadece İngilizce kitaplarla yetiniyoruz. Talepler olmuyor değil diğer diller için de ama, elimiz şimdilik ancak buraya uzanabiliyor, belki ilerde farklı dillerden de kitaplar ekleriz. Geçen gün yeni İngilizce kitaplarımız geldi, raflara özene bezene dizildi. Aralarından bir tanesi kapağını açar açmaz tam da benim bayıldığım gibi maceralı bir yolculukla beni içine çekiverdi! Daha önce de “kurabiye adamın kaçışı” hikayesinde aynı yayınevinin aynı tarz kitabıyla tanışmıştık. Kitabın ismi “Runaway Train” yani “Kaçış Treni”. Tam da ismi üzerinde bir kitap, çünkü kapağını açtığınız anda, kitabın ön kapağından arka kapağa doğru giden mavi bir kurdele üzerinde, sayfalardaki boşluklardan geçerek ilerleyen keçeden bir tren görüyorsunuz. Bu trendeki yolcular nerelere seyahat etmiyorlar ki: ilk sayfadaki istasyon hareket edip, araçların üzerinden, köprü ve kavşaklardan geçip, çiftlikten kendilerine şaşkın şakın bakan hayvanların üzerinden geçiyorlar. Ormandan, lunaparktan, uzaydan ve denizin altından da yol alıyorlar. Hatta tüm masal kahramanlarının birarada olduğu bir masal ülkesi de yolları üzerinde. Sayfalardaki resimler canlı ve eğlenceli, yazılarsa tekdüzelikten çok uzak, adeta trenle beraber yol alıyormuş gibi. Ben çocuk olsam, günlerce elimden düşürmezdim böyle bir kitabı 🙂 Haftalardır tek kelime yazamayan beni bile bülbüle çevirdiğine göre 😉

Kitabı basan yayınevi: Child’s Play. İngiltere’nin en tanınmış yayınevlerinden birisi. Şimdiden müjdemizi verelim; bu yayınevinin birçok kitabı yakında Düşevi’mizin raflarında olacak 🙂

Kitapla kalın, çocuk kalın

Advertisements
Comments are closed.
%d bloggers like this: