• Bize Ulaşmak için:

  DÜŞEVİ ÇOCUKLARIN KİTAPÇISI
  Göktürk, İstanbul cd. Kartal sk.
  Başaran Plaza giriş kat, Kemerburgaz
  Tel: 0212 322 92 12
  dusevikitapevi@gmail.com

 • Yazılarımızdan haberdar olmak için tıklayın!

  Join 775 other followers

 • DÜŞEVİ’NDE CUMARTESİ ATÖLYELERİ

  GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ (6-12 yaş)
  12:30- 13:30
  "Geri dönüşüm, doğaya olan borcumuzdur" dedik ve atık malzemeleri kullanarak çeşitli aksesuarlar, yenilikler yaratmaya başladık. Gelin, siz de bu zevke ortak olun.

  DENEY ATÖLYESİ (5-10 yaş)
  14:00- 15:00
  Birbirinden keyifli fizik ve kimya deneyleri yapıp, eğlenirken öğrenmek isteyenleri bekliyoruz...

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • Düşevi’nde “Miniminilere Sanat” ve İngilizce Sanat Atölyesi (3-8 yaş)

  Miniminilere Sanat Atölyesi:
  Her Salı 10:30- 11:30 arası
  2-3 yaş grubu için çeşitli sanat aktiviteleri yaptığımız atölyemiz, oldukça renkli geçiyor...

  İngilizce Sanat Atölyesi: Hem çeşitli sanat aktiviteleri yapalım, hem de bunları yaparken İngilizce konuşalım derseniz, buyrun bu atölyeye:

  3-5 yaş arası : Her Cuma 16:30- 17:30

  6-8 yaş arası: Her Cuma 17:30- 18:30

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • DÜŞEVİ’ne gelemiyor musunuz? Olsun artık KİPİTAP’tan da ürünlerimizin siparişini verebilirsiniz :)

  Artık DÜŞEVİ'mizde yeni bir misafirimiz var; KİPİ.
  Bilenler bilir, kendisi KİPİTAP'ın sevimli maskotudur ve biz dahil tüm çocuk kitabı severler tarafından da pek sevilir. İşte KİPİ artık DÜŞEVİ'mizin daimi misafiri. Bundan sonra DÜŞEVİ'ne gelemediğinizde, KİPİTAP'tan da sipariş verebilirsiniz. DÜŞEVİ'nin sıcaklığını, ürün çeşitliliğini KİPİTAP'ta da bulacağınızdan eminiz :)
  www.kipitap.com bir tık yakınınızda ;)

 • Tweet

 • RSS Bir dolap kitap

 • Bu sayfada yer alanlar

 • RSS Kitaplarınızı en güzel değerlendirme şekli

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
 • Advertisements

Yaşasın BAHAR geldi !!

Her mevsimin ayrı bir güzelliği var biliyorum, ama benim gönlüm bahara biraz daha meyillidir hep. İlkbaharın gelişiyle beraber ağaçların dallarında yeni sürgünler çıkması, çiçeklerin birbiri ardına açması, güneşin her geçen gün daha geç batması, bahçede geçirilebilen saatlerin uzaması… Hepsi baharın “mevsimler arası yarıştan” burun farkıyla da olsa, galip çıkmasını sağlar bence. Tek şikayetim, meyve canavarı olarak tüketecek doğru dürüst bir meyve bulamamam. Elma her mevsim gönlümde, ama yazın sulu kaysılarının, etli kirazlarının, elma gibi ısıra ısıra ve sularını akıta akıta yemeği sevdiğim şeftalilerinin, akşamın olmazsa olmazı karpuzunun, kavununun, dişleri kamaştıran can eriğinin, narin çileğinin gelmesini beklerken bahar kaçmasın ama tüm bu meyvelere de biran önce kavuşabileyim isterim. Meyvelere kavuşmak için gün sayarken, baharın da tüm cömertliğiyle gözümüzün önündeki canlanmasını görmezden gelmek mümkün değil. Her sabah ikinci kızım Lucky’le beraber erkenden yürüyüşe çıkıyoruz. Sitedekiler hala uykudayken, baharın en coşkulu halini bahçelerde gözleyerek gidiyoruz. O tertemiz havayı içime çekiyorum derin derin ve bu mükemmel doğanın bir parçası olduğumuz için şükrediyorum. Doğa sanki geriniyor, uyanıyor ve yavaş yavaş en canlı, en parlak, en albenili kıyafetlerini giyiniyor.

Doğa kendine çeki düzen vermekle bu kadar meşgulken bize de boş durmak yakışmaz diye, aldık saksılarımızı, çiçeklerimizi, toprağımızı ve DÜŞEVİ’mizin “arka-sote-minik-beton” bahçesini biraz da olsa çiçeklendirmeye giriştik. Şimdilik 6 saksıda çiçeklerimiz var, elimize maktabı alıp iki delik açabilsek, tavandan sarkacak başkaları da olacak. Bizim ordaki fidanlıkta gözüme iki tane MORlu küpe çiçeği kestirdim, kesin bizim bahçeye(!) tepeden bakacak en güzel çiçekler onlar olacak!! Sonra koca toprak saksılardan fışkıran çiçekler de olmalı tabii. Tüm bunların ortasına da beyaz ahşap masa ve sandalyelerimizi koyduk mu, yazın sıcağı bize vız gelir, tırıs gider. Zira arka ve ön taraf arasında ciddi bir mevsim farkı var; ön girişimiz güneşli ve sıcak sarı bir yaz gününü, arka tarafsa serin ve rüzgarlı bir yaz akşamını çağrıştırıyor bana. Düşevi’mizin beyaz kapısı ise o güzelim, canlı yaz gününe açılan bir davet gibi…

Bir de sabah kendi ektiğimiz papatyalardan mini bir demet yapıp, bankomuzun üstündeki kalemlerin durduğu kutuya koyduk. Böylece tükenmezlerimiz bir demet papatyaya ev sahibi oldular!! Fotoğrafını çekerken, tesadüfen yan taraftaki kitap ayraçlarının birisinden de Findus kareye sıkışıvermiş!

Kuş sesleri, yakmadan ısıtan güneş, insanın içini kıpır kıpır yapan renkler… Yaşasın bahar geldi!!

Advertisements
Leave a comment

1 Comment

 1. bilgehan kahraman

   /  May 13, 2011

  cenim sevgili(m) karicim eşimcim ;
  herzaman ki gibi çok neşeli ve çok intizamli yapmişsın herşeyi, yazmışsın herşeyi

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: