• Bize Ulaşmak için:

  DÜŞEVİ ÇOCUKLARIN KİTAPÇISI
  Göktürk, İstanbul cd. Kartal sk.
  Başaran Plaza giriş kat, Kemerburgaz
  Tel: 0212 322 92 12
  dusevikitapevi@gmail.com

 • Yazılarımızdan haberdar olmak için tıklayın!

  Join 775 other followers

 • DÜŞEVİ’NDE CUMARTESİ ATÖLYELERİ

  GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ (6-12 yaş)
  12:30- 13:30
  "Geri dönüşüm, doğaya olan borcumuzdur" dedik ve atık malzemeleri kullanarak çeşitli aksesuarlar, yenilikler yaratmaya başladık. Gelin, siz de bu zevke ortak olun.

  DENEY ATÖLYESİ (5-10 yaş)
  14:00- 15:00
  Birbirinden keyifli fizik ve kimya deneyleri yapıp, eğlenirken öğrenmek isteyenleri bekliyoruz...

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • Düşevi’nde “Miniminilere Sanat” ve İngilizce Sanat Atölyesi (3-8 yaş)

  Miniminilere Sanat Atölyesi:
  Her Salı 10:30- 11:30 arası
  2-3 yaş grubu için çeşitli sanat aktiviteleri yaptığımız atölyemiz, oldukça renkli geçiyor...

  İngilizce Sanat Atölyesi: Hem çeşitli sanat aktiviteleri yapalım, hem de bunları yaparken İngilizce konuşalım derseniz, buyrun bu atölyeye:

  3-5 yaş arası : Her Cuma 16:30- 17:30

  6-8 yaş arası: Her Cuma 17:30- 18:30

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • DÜŞEVİ’ne gelemiyor musunuz? Olsun artık KİPİTAP’tan da ürünlerimizin siparişini verebilirsiniz :)

  Artık DÜŞEVİ'mizde yeni bir misafirimiz var; KİPİ.
  Bilenler bilir, kendisi KİPİTAP'ın sevimli maskotudur ve biz dahil tüm çocuk kitabı severler tarafından da pek sevilir. İşte KİPİ artık DÜŞEVİ'mizin daimi misafiri. Bundan sonra DÜŞEVİ'ne gelemediğinizde, KİPİTAP'tan da sipariş verebilirsiniz. DÜŞEVİ'nin sıcaklığını, ürün çeşitliliğini KİPİTAP'ta da bulacağınızdan eminiz :)
  www.kipitap.com bir tık yakınınızda ;)

 • Tweet

 • RSS Bir dolap kitap

 • Bu sayfada yer alanlar

 • RSS Kitaplarınızı en güzel değerlendirme şekli

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
 • Advertisements

Sanal alemde salınan DÜŞEVİ

Üniversitenin ilk yıllarında tanıştım internet denen uçsuz bucaksız alemle, ama o zamanlar şimdiki kadar kolayca bağlanıp, istediğimiz herşeyi “google abi” yardımıyla hop diye bulduğumuz, bilginin bir “tık” sürensinde önümüze derya olup aktığı zamanlar değildi. Önce girilecek sitenin IP numarası bulunur, o çok haneli sayı girilince karşımızda belirmesini beklediğimiz sitenin gelişi nazlı gelin gibi dakikalar sürerdi. Hatta beklerken “bir kahve alıp geliyorum” molası bile verebilirdiniz! Yine de o zamanlar (ve tüm zamanlar) favori yazarım olan Richard Bach’ın orjinal kitaplarını karşımda gördüğüm o ilk internet girişimde çok heyecanlanmıştım. “Vay be, dünya parmaklarımızın ucunda” diye düşündüğümü hatırlıyorum. Geçen sürede -ki hatırı sayılır bir zaman geçti, internet kimsenin öngöremeyeceği bir hızla hayatımıza girdi ve çıkmaya da niyeti yok gibi görünüyor. Bundan birkaç ay önce meşhur “Merkür etkisiyle!” bilgisayarımız çöktüğünde ve internet ulaşımımız olmadığında, nasıl da elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi kalakaldığımızı, sanki dünyanın kalanıyla ilişkimizin tamamen kesildiğini hissettiğimizi hatırlıyorum da, bu internetin ne sinsice hayatımıza girip evimizin, işimizin, sokağımızın baş köşesine yerleştiğini daha iyi anlıyorum. İşte bu ve bunun gibi bir dünya sebepten dolayı, DÜŞEVİ’ni sanal alemde de ulaşılabilir, yaşayan, canlı bir yer olması isteğiyle, ister istemez internete bulaşmış olduk. Önce Facebook’da bir sayfa açtık. Burdan fotoğraflarımızı yayınladık, atölyelerimizi duyurduk. Yetmedi, Düşevi’nin kuruluş hikayesini de içine alan bir blog oluşturduk. Önce tam gaz yazarken, sonradan burdaki temponun artmasıyla yarım kalan, ama hep aklımızın bir köşesinde sürmesi temennisi olan bir blog. Daha sonra bu blog ülkemin kısıtlarına takılınca, blogspottan wordpress’e taşıma fikrini doğru bulduk ve blogdaki yazıları wordpress içinde oluşturduğumuz bu sayfalara taşıdık. O yüzdendir ki yazıların içeriği yaklaşık 6 ay-1 sene öncesine dayansa da, burdaki yayım tarihi Mayıs olarak yer aldı. Bu sayfayı oluştururken bize en büyük desteği kendisi de bir kitap kurdu olan sevgili Yıldıray verdi. Onun sayesinde yıllardır kapısından içeri kafamı uzatmadığım “internet iç-işleri” bölümüyle yeniden aşina oldum! Gerçi hala anlamadığım bir dolu terim, işleyiş ve yapılandırma var ve bu yüzden de bu sayfa hala bir tarafıyla “otur kurul rahat et” derken, bir tarafıyla da “kalk gidelim daha inşaat devam ediyor” havasında. Ya da “şantiye” alanından bana öyle görünüyor!! Kısaca, yeni bir sayfaya, yeni bir dünyaya, eskisini olduğu gibi taşısak da, yeni bir bloğa adım attık. Aksaklıkların, “tuhaflıkların!”, “neolduğuanlaşılmaz bölümlerin” zamanla normalleşip, bir düzene oturacağına eminiz. Sadece bu geçiş döneminde anlayışınızı bizden esirgemezseniz seviniriz.

Advertisements
Leave a comment

3 Comments

 1. ada-doğa-büşra arslan

   /  May 11, 2011

  yazmaya başlamanıza çokkk sevindim…buradan da takip edeceğim sizi…

  Reply
 2. Elvan AKBAY

   /  May 13, 2011

  Seviyorum düşleri.. Düşlerinin peşinden gidenleri..

  Reply
 3. Gülgün Çakır

   /  May 13, 2011

  Düşleriniz daim olsun .. insanın çocuk olası geliyor artık torunlara :))

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: