• Bize Ulaşmak için:

  DÜŞEVİ ÇOCUKLARIN KİTAPÇISI
  Göktürk, İstanbul cd. Kartal sk.
  Başaran Plaza giriş kat, Kemerburgaz
  Tel: 0212 322 92 12
  dusevikitapevi@gmail.com

 • Yazılarımızdan haberdar olmak için tıklayın!

  Join 775 other followers

 • DÜŞEVİ’NDE CUMARTESİ ATÖLYELERİ

  GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ (6-12 yaş)
  12:30- 13:30
  "Geri dönüşüm, doğaya olan borcumuzdur" dedik ve atık malzemeleri kullanarak çeşitli aksesuarlar, yenilikler yaratmaya başladık. Gelin, siz de bu zevke ortak olun.

  DENEY ATÖLYESİ (5-10 yaş)
  14:00- 15:00
  Birbirinden keyifli fizik ve kimya deneyleri yapıp, eğlenirken öğrenmek isteyenleri bekliyoruz...

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • Düşevi’nde “Miniminilere Sanat” ve İngilizce Sanat Atölyesi (3-8 yaş)

  Miniminilere Sanat Atölyesi:
  Her Salı 10:30- 11:30 arası
  2-3 yaş grubu için çeşitli sanat aktiviteleri yaptığımız atölyemiz, oldukça renkli geçiyor...

  İngilizce Sanat Atölyesi: Hem çeşitli sanat aktiviteleri yapalım, hem de bunları yaparken İngilizce konuşalım derseniz, buyrun bu atölyeye:

  3-5 yaş arası : Her Cuma 16:30- 17:30

  6-8 yaş arası: Her Cuma 17:30- 18:30

  Atölyelerimiz 1 saattir ve kişi başı ücret: 40TL+KDV'dir. Yerimiz sınırlı olduğundan lütfen arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

  Rez için tel: 0212 322 92 12

 • DÜŞEVİ’ne gelemiyor musunuz? Olsun artık KİPİTAP’tan da ürünlerimizin siparişini verebilirsiniz :)

  Artık DÜŞEVİ'mizde yeni bir misafirimiz var; KİPİ.
  Bilenler bilir, kendisi KİPİTAP'ın sevimli maskotudur ve biz dahil tüm çocuk kitabı severler tarafından da pek sevilir. İşte KİPİ artık DÜŞEVİ'mizin daimi misafiri. Bundan sonra DÜŞEVİ'ne gelemediğinizde, KİPİTAP'tan da sipariş verebilirsiniz. DÜŞEVİ'nin sıcaklığını, ürün çeşitliliğini KİPİTAP'ta da bulacağınızdan eminiz :)
  www.kipitap.com bir tık yakınınızda ;)

 • Tweet

 • RSS Bir dolap kitap

 • Bu sayfada yer alanlar

 • RSS Kitaplarınızı en güzel değerlendirme şekli

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
 • Advertisements

KOYUNLARIN EN “TOPİNİK” OLANI


Kim ne derse desin, önce gözün gördüğünü seviyor kalp, sonra içine bakmayı akıl ediyor gönül. Bu ister bir insan olsun, isterse bir kitap…Bizimki “ilk görüşte kahkaha” oldu! Bu çizimlere, bu tipe bakıp da gülümsememek mümkün mü, siz söyleyin? Bir koyun bu kadar mı sevimli olur, bu kadar mı şaşkın ve naif bakabilir? İnsanın Russel’ı görünce, yeni yeni kelimeler türetesi geliyor; şaşkoloz, şaşpinik, topinik gibi 🙂

Mandolin Yayınları, çok sevdiğim, çizgisini çok beğendiğim bir yayınevi, ama Russel’ın yeri tüm diğer kitaplardan biraz daha farklı (artık!), çünkü (çok ayıp ederek) kendisini bugüne kadar keşfetmemişim! Hem de aylardır raflarda durmasına rağmen!! Geçenlerde 1,5 yaşında oğlu olan ve yine Mandolin Yayınları’ndan çıkan Minik Koala serisine bayılan bir anne, bu seri bitip de yeni bir “favori kitap” ararken, onlarca kitap arasından çekip çıkartmasaydı, çıkartmakla kalmayıp, bir de yüzünde kocaman bir gülümsemeyle bana göstermeseydi, sanırım bir süre daha bu dünya şekeri koyundan haberdar olamayacaktım!Russel, Kurbağapoposu çayırında yaşayan bir koyun. Dünyanın en komik, en şaşkın koyunu. Bir de yakın arkadaşı var her sayfada kendine eşlik eden; Frankie! Frankie de meraklı mı meraklı bir kurbağa. Çok konuşmasa da, her hareketinde Russel’in yanında yer alıyor.Bu mini seri, iki kitaptan oluşuyor; İlki, Koyun Russel. Bu kitapta Russel bir türlü uyuyamıyor. Bir koyunun uykusu kaçarsa ne yapar? Uykusu gelsin diye, kendince her yolu dener: karanlık olsun diye kafasına şapkasını geçirmek (ama karanlıktan korkar!) sıcaklamıştır diye soyunmak (ama soyununca donar!) kafasının altına bir yastık koymak (ama yastık sandığı şey kurbağa Frankie çıkınca, yastıktan da olur) yeni bir yer aramak (bulduğu yerler ya kalabalıktır, ya ürkütücü)… Sonunda yıldızları saymaya karar verir ama ne kadar sayarsa saysın uykusu gelmez, ta ki uyku kaçınca en bilindik yöntem aklına gelene dek!İkinci kitap, Koyun Russel ve Kayıp Hazine. Bizim koyuncuk, bu sefer de Kurbağapoposu Çayırı’nın kayıp hazinesini aramaya karar verir ve dünyanın en ZihniSinir Hazine dedektörünü yapar! Hazineyi bulur bulmasına da, bu hazine bildiklerimizden oldukça farklıdır, onu hazine yapan da bu farktır zaten. Russel da sonunda bunun farkına varır :)Her iki kitap da, tam sayfa, kocaman resimlerden ve tek cümlelik kısa yazılardan oluştuğundan 1-3 yaş arası için ideal, ama bence 5-6 yaş da keyifle okuyabilir. Hadi ortalamasını alıp 1-4 yaş aralığı için uygun diyelim.Kitabın yazarı olan Rob Scotton’ın sitesinde gördüğüm kadarıyla Russel’ın Türkçe’ye çevrilmemiş iki kitabı daha var. O zaman buradan Mandolin Yayınları’na sesleniyorum: Lütfen tez elden bizi Russel’ın diğer maceralarıyla buluşturun 🙂

Bu arada Rob Scotton’ın sitesinden diğer Russel kitaplarına bakabilir, en az Russel kadar sevimli bir çizimi olan kedi Splat’le tanışabilir, oyunlar onayabilir, hatta kedi Splat’ı çizmeyi öğrenebilirsiniz.
Russel’ın çıkış hikayesini öğrenmek için de aynı yere bakabilirsiniz, çizimleri ve kitabı kadar da eğlenceli bir anlatımı var kendisinin 🙂

Advertisements
Leave a comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: